Dostosowanie księgowości

Często masz kłopoty z szybką odpowiedzią na następujące pytania:

jaki mamy zysk na wyprodukowaniu jednostki danego produktu, ile wynosi koszt utrzymania danej jednostki organizacyjnej, czy zysk z jednego rodzaju działalności nie finansuje innej – deficytowej, czy zyski są tylko na papierze – wykazywane w rachunku zysków i strat, a pieniędzy nie widać – bo przepływy netto są ujemne, jakby kształtowały się wskaźniki ekonomiczne, gdyby wprowadzić zmiany, o których myślisz?

Właściwie dostosowany system księgowości do specyfiki firmy umożliwia błyskawiczne odpowiedzi na te pytania, które pozwalają podejmować optymalne decyzje.

Gotowe, wzorcowe plany kont nigdy nie są idealnym narzędziem pracy. Nawet w przedsiębiorstwach tej samej branży mogą i powinny znacznie się różnić. Oprócz dostosowania systemu księgowego, oferujemy doradztwo w sprawie wyboru optymalnego programu komputerowego finansowo-księgowego. Niektóre programy są bardzo tanie, proste i w zupełności wystarczające dla niewielkiej firmy. Inne – kuszące wieloma wodotryskami, które i tak nie będą potrzebne są drogie i tak naprawdę niepotrzebne. Korzystając z naszego doświadczenia, można zaoszczędzić sporo pieniędzy, jak i czasu na poszukiwania.</p>