Biuro rachunkowe Dąbrowa Górnicza

biuro rachunkowe Dąbrowa Górnicza

Prowadząc własną działalność gospodarczą mamy całkiem sporo spraw na głowie, które musimy ogarnąć, by nasz biznes dobrze funkcjonował. Spośród mnóstwa mniejszej i większej wagi obowiązków, na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się kwestie związane z finansami. Nie ma bowiem co ukrywać, że to właśnie kwestie finansowe decydują w największej mierze o powodzeniu biznesu – z jednej strony musimy mieć pieniądze na jego funkcjonowanie, z drugiej strony, oprócz tego, by firma zarabiała na siebie, powinna także przynosić dodatkowe zyski, przekraczające kwoty niezbędne do zwykłego funkcjonowania. Chociaż pozornie może się to wszystko wydawać bardzo proste, wcale tak nie jest, ponieważ każdego miesiąca trzeba opanować przychody osiągane przez firmę, ale – co ważniejsze – wszelkiego rodzaju wydatki – na towar, na wynagrodzenia dla pracowników i wiele innych. Dopilnowanie tego oraz wszystkie kwestie związane z obliczeniami to praca czasochłonna i wymagająca dokładności, skrupulatności oraz znajomości przepisów prawnych.

Dlatego też niezbędny będzie księgowy, który zajmie się za nas tymi wszystkimi sprawami. Obecnie bardzo często rezygnuje się z tworzenia w firmie etatu dla księgowego – o wiele częściej firma wybiera biuro rachunkowe Dąbrowa Górnicza, z którym nawiązuje współpracę, a tam jeden z pracowników zajmuje się sprawami finansowymi klienta. Rozwiązanie takie jest o wiele bardziej opłacalne z wielu względów. Po pierwsze, nie musimy opłacać etatu dla księgowego – oczywiście za usługi świadczone nam przez pracownika współpracującego z nami biura rachunkowego płacimy, są to jednak koszty o wiele mniejsze, niż standardowa pensja, którą musielibyśmy wypłacić. Poza tym to my decydujemy o tym, jakie zadania wykonuje dla nas księgowy z biura rachunkowego. Z kolei od tego, jakiego rodzaju są to czynności, zależy to, jakie wynagrodzenie musimy mu wypłacić.

Kolejną kwestią jest dostarczanie bieżących dokumentów. Dobre biuro rachunkowe Dąbrowa Górnicza zazwyczaj oferuje swoim klientom dojazd po dokumenty we własnym zakresie – oznacza to tyle, że to nie my musimy dojeżdżać do księgowego z dokumentami, ale to on przyjedzie do nas w umówione miejsce i o umówionym czasie. Z tą kwestią łączą się jeszcze sposoby kontaktowania się z obsługującym nas księgowym – im więcej możliwości kontaktu (osobisty, mailowy, telefoniczny, Skype itp.), tym lepiej, ponieważ wiele nam to ułatwia i daje właściwie nieograniczone możliwości. Warto zwrócić też uwagę na kwestię wglądu do naszych dokumentów i rozliczeń – jeśli biuro rachunkowe Dąbrowa Górnicza korzysta z oprogramowania umożliwiającego nam bieżącą i zdalną kontrolę naszej księgowości, to oznacza to, że mamy do czynienia z naprawdę dobrą ofertą, której zdecydowanie nie powinniśmy zignorować. Generalnie wybierając biuro rachunkowe, z którym mamy współpracować, powinny nas interesować zarówno kompetencje jego pracowników, jak i wszelkie wspominane kwestie związane z wygodą współpracy.